ŞÖHRETTE FELAKET VAR
Canibim.Com

ŞÖHRETTE FELAKET VAR - Canibim.Com

                                         ŞEYTAN ÇOK EVLİYANIN AYAĞINI KAYDIRDI

 

A.K.GEYLANİ MÜRİDLERİYLE SAHRAYA ÇIKMIŞ ramazan ve sıcak bir gün çok bunalmışlar gayipten birses ey gavsul azam bu gün senden oruç ve namaz sakıt oldu nidası. Müritler Allahın sesini duyduk diye cezbeye giren saika atan derken Geylani hz. Hemen müridlerine müdahele edip o ses şeytanı lanetin sesidir. Kendinize gelin der. Allahın sesi ten kulağıyla duyulmaz( fiziki kulağımız) ilham yoluyla (can kulağı ile).Peygambere savaşta sakıt olmayan bize neden olsun. Allahın sesi bir cihetten gelmez der. Zaviyeden münezzehtir

 

Süleyman Çelebi hz. (mevlidin yazarı) diyor ki "Şeş cihetten ol münezzeh Zül Celal"... Şeytan ben bu makamda çok velinin ayağını kaydırdım der, başına toprak serperek kaçar gider. Eh Abdulkadir Geylani gibi bir evliya bu  “Müridini kurda,kuşa yedirmez”

 

1980 yılında da biz aynı oyunun bir başka perdesine şahit olduk. O zamanda bir başka tarikatın müntesipleri şeyhlerini Mehdi ilan ettiler müridlerini de buna inandırdılar tarih ve gün vererek mamak ceza evinde sabaha kadar uyumayıp beklediler kapılar patlıyacak bizi Mehdi kurtaracak diye. Kaç gün geçti ne gelen var ne giden. Bu arkadaşlar çoğu nasıl olsa mehdi kurtaracak diye suçuda kabul etmişler hepsi ağır cezalar aldı. Ne dervişlikleri kaldı nede güvenleri. Bunların çoğu üniversite mezunu hukuk, siyasal vs. Cahil birileride değil ki kandırıldı diyelim hepisi yüksek tahsilli.

 

Allah zaviyeden mekandan yönden beridir. Tasavvuf da makam noksanı kemalat eksiği şeyhlikten geçinen bazı kimseler şeytanı ve taktiğini bilmezse onun oyuncağı olur. İlham zannettiği şeytanın oyunudur.üftade diyor ki "her mürşide elverme ki yolunu sarpa uğratır" rüyada peygamberi gördüm diye şeytan oyun yapar. "Hakiki peygamber şekline şeytan giremez" yalancısını oynar. Hakiki Peygamberi tanımıyan,görmiyen bu oyunu yutar.Şeytan lanetin de maskarası oluverir.

 

Allah (c.c) ümmeti Muhammedi böyle oyunlardan muhafaza etsin.İmanımızı kemale erdirsin.Şöhrette felaket vardır. Şöhretin şehvetinden cümlemizi muhafaza etsin.

 

“SİYASETTE MUHABBET,HEPSİ YALAN PALAVRA

GERÇEK SÖZÜ GİT MÜRŞİDİ KAMİLDE ARA”

Tüm MAKALELER