KÜRESEL PARA OYUNLARI
KÜRESEL PARA OYUNLARI - Canibim.Com

                                                     Boş plan

YENİ sistemin oluşması için PARANIN bazı kaleleri zarara uğratması, aşındırması şart.
Karşımızdakilerin kafasında bu var.
Bunun için gelmekteler... PARAYI silah gibi kullanarak sonuç almak istemekteler... Hiçbir şeyden vazgeçmiş değiller! Yine gelmeyi deneyecekler. Arkalarını dönüp gittiklerini düşünürsek yanılırız. Kapının dışındalar, yine yüklenecekler...
Amerika Birleşik Devletleri, doların gücünü birçok ülkede kullandı.
Dün de bugün de... Geçmişte FİNANS KURULUŞLARINDAN BELİRLENEN HEDEFLERE DOĞRU HAREKET BAŞLIYORDU. SONUÇ DA
ALINIYORDU. Ancak son 2-3 yıldır operasyonların merkezi PENTAGON'a kaydı. İşin ilginç tarafı Rothschildler'in kullandığı adamlara görev verildi! Son haftalarda olanlara bir bakın!
Venezuela (Yüzde 97), Arjantin (Yüzde 43), İran (yüzde 60), Rusya (Yüzde 32) ve Türkiye'de (Yüzde 55) dolar değer kazandı.
Yerli paralar ise değer kaybı yaşadı... Daha önce de yazdığım gibi operasyon ABU DABİ ve DUBAİ'den başlatıldı! Ve istenen sonuçlara da yaklaşıldı!
Saldıranlar ikinci hamle için plan yapmakta! Bu operasyonda merkezde yer alan şirket Vanguard Group olacak! 2.3 trilyon dolarlık varlıkları yöneten Vanguard Group, Lockheed Martin'in yüzde 16'sına sahip. Yani PENTAGON'un ortağı gibi! Ancak ortaklığı sadece Lockheed Martin ile sınırlı değil.
Başta Coca Cola olmak üzere, Microsoft, Oracle, Ford, Apple, General Electrics, McDonald's, P&G, IBM'de yüzde 6 ile yüzde 20 arasında değişen hisseleri var. ABD, Avrupa ve Asya'da 200'ü operasyonel olmak üzere 16 bin çalışanı olan Vanguard Group'un hedefinde de Venezuela, Arjantin, İran, Rusya ve Türkiye bulunmakta...
Kısa bir süre önce CIA eski Başkanı George Tenet ile Lockheed Martin yönetim kurulu üyesi Norman R. Augustine New York'ta bir araya geldi. George Tenet, Vanguard Group'un gizli istihbarat danışmanlarından biridir. Tenet ile Augustine, yeni operasyonu görüştü... Amaç operasyon sonrası, Avrupa ve Asya'da çok ciddi değişiklik meydana getirmek. Vanguard Group, birçok ülkeye ekonomik kriz ihraç ettikten sonra, o ülkelerdeki şirketleri gerçek fiyatının 5'te 1 fiyatına kendisinin belirlediği işadamına verir. Krediyi de oldukça uygun oranda gönderir.
Vanguard Group, operasyon için kaynağı belli olmayan parayı kullanacak. Şu anda resmi finans sistemine dahil olması için bekletilen yaklaşık 632 milyar dolar, bu operasyonla yasallaşacak.
Vanguard Group, dünyanın en büyük şirketleriyle ortaklığı sürerken dünyanın en önemli 3 kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Standard and Poor's ve Fitch'in de karar verenidir.
Vanguard Group operasyona bu 3 kredi derecelendirme kuruluşunun not indirmesiyle başlar. Yazılı olmayan kural budur! Venezuela, Arjantin, İran, Rusya ve Türkiye'nin arka arkaya notlarının düşürülmesi, Vanguard Group'un operasyon için hazırlığa başladığını da gösteriyor. Kulaktan kulağa yayılan fısıltılara bakılacak olursa ARALIK ayı gibi ikinci saldırı hesabı yapmaktalar... Artık hiç kolay değil gelmeleri ama adamların planı bu! Kafalarında bu var! Ve bu adamlar TÜRKİYE'den DIŞARI ÇIKMASI GEREKEN 25 MİLYAR DOLAR DAHA OLDUĞUNU SÖYLÜYOR....

Ergun Diler

Tüm GÜNCEL MESELELER