PLAN BOZULDU
PLAN BOZULDU - Canibim.Com

Pentagon'un emirlerini Trump'a enjekte eden Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. McMaster, geçtiğimiz Salı günü saat 23.00 gibi ilginç bir adım attı. Önce Savunma Bakanı Mattis'i arayan McMaster, "Bunu söylemek benim için ne kadar zor olsa da Trump, Türkiye konusunda haklı çıkıyor. Biz YPG'nin gücünü görmek istedik. Onlara silah desteğinin dışında taktik ve alt yapı desteği verdik.


Sonuç YPG'nin Afrin'den yok oluşuna doğru ilerliyor. En kısa sürede Türkiye ile masaya oturmalıyız. YPG'ye verdiğimiz silah desteğini bitirdiğimizi ilan etmeliyiz. Ve buna Türkiye'yi inandırmalıyız. Ardından da verilen silahların bir bölümünü geri almalıyız.
Son olarak ise Münbiç'ten çekilmeliyiz.


Bunları yapmadığımız takdirde, 20 Ocak 2018'deki gücümüzü bir daha yakalayamayız" dedi.
20 Ocak 2018, Türkiye'nin Afrin operasyonunu başlattığı tarihti...


H.R. McMaster'ı haklı gören çok isim vardı... Türkiye'nin "operasyonlar Irak'a kadar gidecek" açıklaması YPG üzerinden kurulacak Kürt devletinin ticari anlamda yaşamasını da engelliyor.
Bu nedenle silahlandırılan YPG kaçıyor, kalanlar da bombalarla başbaşa kalıyor...
Pentagon, Suriye ve Irak'ı Kürtler üzerinden 'BALKAN'laştırmak istiyordu. Bu plan şu anda bile kendi kendini imha etti.


Türkiye istese, güçlü ordusuyla bölgeyi çok daha erken alabilir.
Ancak bunu yapmıyor. Adım adım ilerlemenin nedeni bölgedeki sivil kayıpları 'SIFIR' olarak kayıtlara geçirmek. Pentagon'a destek veren medya bile, "Türkiye sivilleri öldürdü" yayınlarını yapamadı.
Çünkü ortada bir bulgu, belge yok.


Pentagon, Türkiye'nin Afrin operasyonu başlamadan gizli bir şekilde Esad'a ulaştı... "Türkiye'ye karşı sesini yükselt. İlerleyen süreçte daha refah, daha geniş topraklar verelim" teklifini yaptı. Esad, bu durumu Rusya'ya anlatıp anlatmamakta tereddüt etti. Rusya bunu öğrenince, 12 Aralık'ta kırmızı halıda Esad'a mesaj verildi. Hmeymim Rus askeri üssünde kırmızı halıda ilerleyen Putin'in yanında yürümek isteyen Esad, bir Rus komutan tarafından sert şekilde durduruldu. Hatırlayın!


O an Esad ne olduğunu anlayamadı. Bu olaydan sadece 10 dakika sonra içerdeki toplantıda Putin, Esad'a, "ABD ile iletişim kurduğunu biliyoruz.


Bunu bizden 3 gün gizlediğinin de farkındayız. Senin, ailenin ve halkının yaşaması bize bağlı.
Bu uyarı bir daha yapılmayacak" dedi. Esad bu çıkış karşısında şoke oldu.
Amerikalılar daha sonra yine devreye girdi ama ilk yaptığı iş konuşmaları PUTİN 'e aktarmaktı...
Anında...


Rusya'nın YPG'ye karşı Türkiye'nin yanında olmasının nedenlerinden biri de Washington'ın gizlice Esad'la iletişim kurmasıydı.


Şu aşamada Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgede eski gücüyle devam etmesi için masaya oturacağı tek ülke Türkiye. Çünkü Rusya ile bu ihtimal çok uzak. Trump, aynı Türkiye konusunda olduğu gibi Rusya ile de ortaklık istiyor. Ancak Türkiye hep birkaç adım önde!


Zaten ülkede açılan Rusya soruşturmaları bunu engelliyor.
Aynı şekilde Türkiye aleyhine açılan davalar da Trump'ın kendi adımıyla ANKARA ile pazarlık etmesini engellemek için kurulan bir plandı. ( ERGÜN DİLER - TAKVİM )

Tüm GÜNCEL MESELELER