MÜSLÜMANLAR UYANIN
MÜSLÜMANLAR UYANIN - Canibim.Com

                                                                              HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ

 

 

Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsveç, İsviçre ve Fransa dişlerini gösterdiler. Bazıları saldırdı, bazıları hırlıyor. Diğer Avrupa ülkeleri de pusudalar. Fırsatını bulduklarında onlar da saldıracaklar. ABD ise zaten uzun zamandır her fırsatta saldırıyor.

Bir Türk bakana yapılan saldırı ve ahlaksızlıklar, şahsi bir mesele zannedilmesin. Ve Avrupa'da referandum toplantılarının engellenmesinin sebebi, sadece Türkiye'deki yönetim sistemi değişikliği ile sınırlı değil. Batı açısından, bu kısmi anayasa değişikliği çok küçük bir mesele..

Peki, esas mesele ne? Esas mesele Türkiye'nin siyasi gidişatı ve yönü.. Türkiye, Tanzimat'tan bu yana devam eden ve Cumhuriyet dönemiyle zirve yapan Batı taklitçisi istikametten vazgeçiyor. Türkiye, kodlarına dönüyor. Medeniyet değerleriyle savaşmayı bırakıyor ve tarihiyle barışıyor. Türkiye esas eksenine oturuyor.

Batı ve batının içimizdeki iliştirilmişleri daha önce bunu endişeyle karşıladılar. Yıllar önce karşılaştığımız Malezyalılaşma, İranlaşma, eksen kayması iddialarının temelinde, Batının, Türkiye'nin bu yöneliminden duyduğu derin kaygı vardı.

Öncelikle çeşitli yol ve ikna yöntemleriyle Türkiye'yi bu yoldan çevirmeye çalıştılar. Bunun için bazen havuç bazen sopa gösterdiler. Ama başarılı olamadılar. Batıda oluşan bu kaygı, önce korkuya sonra saldırıya dönüştü.

Saldırıları önce taşeronlar üzerinden başlattılar. 2013 Haziran'ındaki Gezi provokasyonları ile Ankara'yı çıktığı yoldan çevirmek istediler. Başaramadılar. Püskürtüldüler. Aynı yılın sonunda 17-25 Aralık yargı ve polis darbesini FETÖ üzerinden denediler. Başaramadılar. Püskürtüldüler. 2015'in Temmuz'unda başka bir yol denediler. Türkiye'nin terör meselesiyle ilgili çok önem vererek belli bir noktaya getirdiği "çözüm sürecini" PKK eliyle bozdular. Çukur ve hendek sürecini başlattılar. Yine beceremediler. Taşeron örgüt 12-13 bin kayıp verdi. Yine püskürtüldü. Bu defa Suriye üzerinden Türkiye'ye taşeron örgütlerce saldırılar yaptırıldı. Yine tutturamadılar.

Yetmedi; 15 Temmuz FETÖ-NATO işgal planı devreye sokuldu. Taşeronlar vasıtasıyla alçakça saldırdılar. O da olmadı. Durmadılar. Ekonomi ve finans üzerinden çökertme planlarını devreye soktular.Çökertemediler…

Taşeronlar ve vekiller becermeyince şimdi artık asıllar devrede. Bu güne kadar gölgelerle kuklalarla, maskelerle savaştık. Artık karşımızda düşmanlarımızın kendileri var. Yani esas düşmanlarla karşı karşıyayız.

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump, 6-7 İslam ülkesini topyekün terörist ilan edercesine o ülkelerde din ayrımı yaparak, Hristiyan veya Yahudi olanların dışında herkese vize yasağı getirdi. Müslümanları sınır dışı etmeye hazırlanıyor. Camileri yasaklamayı düşünüyor. Lahey Adalet Divanı Avrupa'da Müslüman kadınların resmi yerlerde başörtüsü kullanmasını yasaklayan kararı onayladı.

ABD yönetimi, 11 Eylül 2001 saldırılarıyla ilişkili ve suçlu gösterdiği Suudi Arabistan'ın 750 Milyar Dolarına el koymaya çalışıyor. Hem ABD, hem de Avrupa genelinde Müslümanlara ve Müslümanların kutsallarına saldırılar hızlı biçimde yoğunlaşıyor. Müslüman siyasetçiler, doğrudan veya dolaylı şekilde, saçma sapan gerekçelerle engellemelerle karşılaşıyor. Müslümanlar, teröristlerle eşdeğer gösterilmeye devam ediliyor.

İslam ülkelerinde, Batılı ülkelerce kurulup kuşatılan terör örgütleri Müslümanlara saldırıları arttırıyor. Batıda olanlardan cesaret alan Siyonist İsrail, camilerde ezanı yasaklayan kararı parlamentosunda yasalaştırmaya cüret ediyor. İsrail Dışişleri Bakanı İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayan Müslümanları Batı Şeria'ya sürmeyi teklif ediyor..

Bütün bunlar yeryüzündeki Müslümanlara yapılanların çok küçük bir bölümü. Bunları yazarken bile ruhum sıkılıyor. Daralıyorum, bunalıyorum.

Ey Müslümanlar daha ne zaman uyanacaksınız? Evlerinize bombalar atıldığı zaman mı? Şehirleriniz yıkıldığı zaman mı? Hanenize girildiği zaman mı? Ellerinize kelepçe vurulup kurşuna dizildiğinizde mi? Ne zaman..

Afganistan'da olanlar başkasının yurdunda mı? Suriye'de girilen evler kimin evi? Bedenleri parçalanan yavrular kimin evladı?

Ne zaman kendimize geleceğiz? Bu, sen-ben kavgası da neden? Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Malezya'ya gitmiş. Ne güzel.. Malezya'da "Müslümanlar beraber hareket etmeli" demiş. Ne hoş.. Peki kendisinin başında olduğu parti, Türkiye'de kimlerle beraber hareket ediyor? Doğu Perinçek'le.. PKK gibi, FETÖ gibi, Türkiye'nin bakanlarını engelleyen Hollanda gibi, Almanya gibi, Belçika gibi, İsrail gibi refleks gösteriyor. Bu ne perhiz, bu ne turşu..!

Haçlı-Siyonist koalisyonu hep beraber hareket ediyor. Topu birden üzerimize geliyor. Elbette bunlar bizi korkutmamalı. Bu toplu saldırılara topluca karşılık vermeliyiz.

Bu millet, bu ümmet, FETÖ'yü PKK'yı, DHKP-C'yi çözdü ve anladı artık. Onlarla anladıkları dilden konuşuluyor. Sonları geldi.

AK Parti ve MHP, bu olanların, parti meselesi olmadığını anladı. İki parti tek cephe oldu.
Ey vatanını, milletini, dinini, kitabını, bayrağını sevenler.. Gün birlik günüdür. ABD'si, Avrupa'sı Hristiyanı, Yahudisi, Mecusi'si hep birlikte saldırıyorlar. Bu saldırılar bize, tüm Müslümanlara..

Bugün uyanmayacaksak ne zaman uyanacağız.. Bugün birlik olmazsak ne zaman olacağız..

Alper TAN

Tüm GÜNCEL MESELELER